AQUA CLEAN - tzv mokré čištění - SDC221108001

Přejít na obsah
INFO O ČIŠTĚNÍ
AQUA CLEAN(dnes nejmodernější způsob chemického čištění):

Mokré čištění(Nassreinigung) - Německé slovo Nassreinigung
označuje technologii pro udržování oděvů. Slovo nass (mokrý) se váže k vodě, jen ve vodě se může textilie namočit. Slovo Reininung (čištění) se naopak váže k organickým rozpouštědlům, ve kterých se textilie nesmáčí a co do vlastností zůstává vlastně suchá. V chemických čistírnách se nečistí ve vodě, nýbrž v organických rozpouštědlech.
Když v roce 1989 tuto technologii veřejnosti představily společně firmy Kreussler (výrobce chemie pro prádelny a čistírny) a Miele (výrobce praček), zvolily německý název Nassreinigung, tedy mokré čištění. Toto slovní spojení pak přešlo do jiných jazyků, a tedy i češtiny.
Oč vlastně při mokrém čištění jde? Jde o praní za zcela zvláštních a mimořádně šetrných podmínek, přičemž šetrnost údržby se promítá do všech faktorů, které praní ovlivňují. Právě kvůli této šetrnosti technologie nelze mokré čištění realizovat v domácích pračkách a zákazník se musí obrátit na specializovanou čistírnu, která má potřební strojní zařízení a chemikálie.
V čem tedy šetrnost spočívá? Na mokré čištění se používají zvláštní detergenty s výbornou smáčivostí, velmi účinnými enzymy a vyváženým účinkem při nízké teplotě praní. Kromě toho obsahují látky, které blokují nepříznivý účinek vody na textilie, např. vlnu. Na úpravu po praní se opět používají zvláštní látky, které podporují znovuzotavení textilie, zvyšují její měkkost a barevnou brilanci.
Druhou složkou pracího postupu je mechanické působení pračky na textilii. Do pračky se při mokrém čištění  dává mnohem menší náplň než při běžném praní (jen asi 30 procent jmenovité náplně), praní trvá kratší dobu a při teplotách jen 25 - 30°C.
Bonusem navíc proti čištění běžnému jsou ještě příjemná vůně zboží a dokonalé odstranění ve vodě rozpustných nečistot, ekologické čistota technologie, vysoký hygienický standard a žádné nebezpečné odpady.
Právě ekologická čistota se vysoce cení za hranicemi. V Německu dnes pracuje nejméně 1 600 souprav na mokré čištění, v USA 4 000 . Je to tedy technologie budoucnosti.
A co se dá díky mokrému čištěním udržovat? To je asi pro potenciální zákazníky to nejdůležitější. Především veškeré sportovní  ošacení a oděvy pro volný čas od těch nejlevnějších z vietnamské tržnice, až po nejdražší membránové textilie. A to ještě není vše…
Veškeré informace se dozvíte od našeho zaškoleného personálu.

Návrat na obsah